Nieważne czy kupujesz nowe czy używane klocki LEGO - z nami ZAWSZE DOBRZE SIĘ SKŁADA!

21046 Empire State Building

21046

Nowy produkt

Poznaj architekturę wyniosłego Empire State Building!

Ta szczegółowa, kolekcjonerska replika o wysokości 55 cm to jeden z większych zestawów LEGO Architecture. Model trafnie odzwierciedla symetryczne linie czterech elewacji oraz iglicę w stylu art deco. Pokryta płytkami podstawka z Fifth Avenue i okolicznymi ulicami, po których jeżdżą żółte taksówki i plakietka z nazwą modelu dopełnia całości.

Więcej szczegółów

Wiek16+
Ilość elementów1767

499,99 zł brutto

Więcej informacji

Zbuduj klocek po klocku słynny na całym świecie wieżowiec Empire State Building z imponującego zestawu LEGO® Architecture. Ulokowany w sercu Nowego Jorku budynek góruje nad otaczającymi go wieżowcami. Jego iglica znajduje się na zawrotnej wysokości 443 m. Budowa Empire State Building rozpoczęła się w 1930 roku, a zakończyła w 1931 r., jednak ostateczną wysokość wieżowiec osiągnął dopiero w 1950 r. po dodaniu iglicy. Jako jeden z najsłynniejszych budynków świata co roku przyciąga około 4 milionów odwiedzających. Interpretacja z serii LEGO Architecture odzwierciedla uderzającą symetrię budynku z czterema elewacjami osłonowymi oraz iglicą w stylu art deco. Model ma ponad 55 cm wysokości, co czyni go jak na razie największym modelem LEGO Architecture (na lipiec 2019 r.). Całości tego wspaniałego zestawu dopełnia plakietka z nazwą oraz pokryta płytkami podstawka przedstawiająca Fifth Avenue i okoliczne ulice, po których jeżdżą żółte taksówki.

• Interpretacja Empire State Building — znanej atrakcji turystycznej Nowego Jorku — dostępna w serii LEGO® Architecture.

• Model doskonale wygląda z każdej strony, ponieważ ma cztery szczegółowe elewacje, srebrną iglicę oraz pokrytą płytkami podstawkę przedstawiającą Fifth Avenue i okoliczne ulice, po których jedzie sześć żółtych taksówek.

• Model Empire State Building ma ponad 55 cm wysokości, co czyni go jak na razie najwyższym modelem LEGO® Architecture (na lipiec 2019 r.).

• Dołączona do zestawu broszura zawiera informacje o projektancie, architekturze i historii budynku. Można w niej też znaleźć informacje o historii Empire State Building wraz z opisem architektonicznego dziedzictwa tej budowli. (Tylko w języku angielskim. Tekst w pozostałych językach można pobrać ze strony LEGO.pl/architecture).

• W komplecie dekoracyjna plakietka z nazwą Empire State Building.

• Seria LEGO® Architecture, stworzona dla miłośników podróży, architektury, historii i projektowania, oddaje hołd światowej architekturze poprzez odtwarzanie najsłynniejszych budowli z klocków LEGO.

• Zestaw zawiera ponad 1750 klocków.

• Złożenie tego zestawu LEGO® Architecture stanowi fascynujące wyzwanie i zapewnia dużo satysfakcji.

• Wymiary: ok. 55 cm wysokości, 20 cm szerokości i 12 cm głębokości.

3 innych produktów w tej samej kategorii: